Noc s Andersenom 2013  

          V piatok 5.4.2013 sa konal už ôsmy ročník Noci s Andersenom na Slovensku, počas ktorého strávili nezabudnuteľnú rozprávkovú noc na „spiacich miestach“ v 200 verejných, obecných a školských knižniciach a viac ako 8500 slovenských detí. Toto úspešné podujatie každým rokom prekoná rekord v prihlásených knižniciach a v počte detí. Celoslovenským koordinátorom podujatia bol Spolok slovenských knihovníkov, generálnym partnerom podujatia bolo vydavateľstvo Slovart, ktorý každej knižnici poskytol knižný dar a mediálnym partnerom bolo Rádio Slovensko vysielajúce po celý deň Rozprávkové rádio. Noc s Andersenom je medzinárodné podujatie venované detským čitateľom. Akcia je zameraná na podporu čítania a zatraktívnenie knižníc. Počas tejto noci spali deti v knižniciach vo viacerých krajinách Európskej únie.
          Aj naša školská knižnica sa stala v tento deň „spiacim miestom“ pre 32 čitateľov knižnice. Táto noc je v poradí naša tretia Noc s Andersenom. Pred 18-tou hodinou sa školská knižnica naplnila deťmi. Priniesli si so sebou spacáky, karimatky, plyšových kamarátov, hry, papuče a jedlo. Na túto noc sa tešili počas celých veľkonočných sviatkov. Každý si našiel miesto na spanie, kde si uložil svoje veci a nastala veľmi príjemná atmosféra.  Začalo sa to prezentáciou o Andersenovi, pokračovalo čítaním knihy o komisárovi Mrodgovi z ktorej neskôr v internetovej súťaži žiaci odpovedali na súťažné otázky. Súťažilo sa v skupinách, ich úlohou bolo vypracovávanie rôznych literárnych súťaží ktoré si zapisovali do karty úloh. Počas celého podujatia počúvali Rozprávkového rádio Slovensko, ktoré vysielalo živé vstupy z jednotlivých knižníc, rozhovory so známymi spisovateľmi a zaujímavé rozprávky pre deti. Veľkých potešením pre všetkých nocľažníkov bola objednávka pizze pre všetkých, za ktorú poďakovanie patrí manželom Kolcunovým. Chutila vynikajúco a mnohí si nechali aj na raňajky. Ešte raz ďakujeme! Žiakom sa spať nechcelo a tak nasledovala hra v tvorení rozprávky podoba partičky, ilustrácie rozprávok a nezabudli ani na vytvorenie Andersenovho stromu spisovateľov. V noci keď už mladší zaspávali, tí starší si neodpustili za hrsť vtipov. Ráno ich čakala odmena v podobe certifikátu a sladkého darčeka, ktorý im bude pripomínať toto nádherné rozprávkové podujatie.
          Veríme, že takýmto podujatím u mladého čitateľa budujeme pozitívny vzťah k čítaniu, ku knižniciam a ku kultúrnemu tráveniu voľného času. S určitosťou môžeme tvrdiť, že čítanie sa stalo opäť moderné.
                                            Mgr. Jana Smolková – školský knihovník


Aktuality


Vyučovacie hodiny:

1. hodina

7:55

 –

8:40

2. hodina

8:50

 –

9:35

3. hodina

9:55

 –

10:40

4. hodina

10:50

 –

11:35

5. hodina

11:45

 –

12:30

6. hodina

12:40

 –

13:25

7. hodina

13:55

 –

14:40 

 

Školská družina: 

06:45  –  07:45
11:15  –  16:30

Termíny prázdnin na školský rok 2017/2018

Žiacky parlament

Školská knižnica

Školský klub detí

Školská jedáleň

Školské ihriská

Centrum voľného času 

Krytá plaváreň a suchá sauna

Projekt PRINED


TOPlist
© 2005 Základná škola na Konštantínovej ulici v Stropkove