Na exkurzii v Užhorode

Každoročne učitelia ruského jazyka organizujú pre ruštinárov návštevu Užhorodu. Tento rok to vyšlo na 19. októbra a my sme sa opäť veľmi tešili.
    Po prechode cez hranice a zmenení našich eur za ukrajinské hrivny naše kroky v tomto meste viedli k hradu, ktorý sme si najprv obzreli z exteriéru. V interiéri nás pohltila ukrajinská ľudová kultúra, z vitrín sa na nás dívali postavy v zaujímavých krojoch, v jednej z miestností sme obdivovali aj rôzne hudobné nástroje. Svoje čaro však neskrývali ani ostatné starožitnosti.
    Opustiac hradby zámku sme sa znovu vrátili z minulosti do prítomnosti. Medzi najnavštevovanejšie miesta v Užhorode patrí trh, kde dominuje športová móda. Museli sme byť veľmi opatrní, aby sme sa tam nestratili. Nakupovanie bolo síce príjemné, ale veľmi sme pritom vyhladli. Autobusom sme sa preto presunuli do skutočne krásnej reštaurácie, kde na nás všetkých dýchal duch recesie. Príjemne zasýtení sme pokračovali v prechádzke Lipovou alejou, pri ktorej stojí Divadlo Alexandra Duchnoviča. Odtiaľ sme prešli na Most lásky, kde sme sa v tónoch upokojujúcej hudby cítili naozaj romanticky. Príjemný pocit v nás umocňoval aj pohľad na plávajúce kačky a biele labute v pretekajúcej rieke, nádherný západ slnka i farebná jesenná príroda.
    Neskôr v obchodnom centre sme si zasúťažili v nakupovaní a cestou domov sme ochutnávali cukríky i asi nie veľmi typické ukrajinské jedlá – sušené mäso, pizzové i smotanové hrianky.
   Napriek zdržaniu sa a prísnej kontrole, ktorou sme museli prejsť pri vstupe na Slovensko, sme sa domov vracali spokojní, obohatení o nové zážitky a skvelé dojmy.
    Touto cestou ďakujeme vyučujúcim, ktorí obetovali svoj čas a energiu, aby sme toto všetko mohli prežiť a taktiež šoférovi autobusu pánovi Šakovi, ktorý nás bezpečne odviezol do cieľa našej cesty i späť domov.
                                                                             VIII.A

Vyučovacie hodiny:

1. hodina

2. hodina

3. hodina

4. hodina

5. hodina

6. hodina

7. hodina

Školská družina:

06:45  –  07:45
11:15  –  16:30