Noc s Andersenom 2012

 
     V piatok 30.3.2012 sa konal už siedmy ročník Noci s Andersenom na Slovensku, počas ktorého strávili nezabudnuteľnú rozprávkovú noc na „spiacich miestach“ v 193 verejných, obecných a školských knižniciach a viac ako 7800 slovenských detí. Toto úspešné podujatie každým rokom prekoná rekord v prihlásených knižniciach a v počte detí. Celoslovenským koordinátorom podujatia bol Spolok slovenských knihovníkov, generálnym partnerom podujatia bolo vydavateľstvo Slovart, ktorý každej knižnici poskytol knižný dar a mediálnym partnerom bolo Rádio Slovensko vysielajúce po celý deň Rozprávkové rádio. Noc s Andersenom je medzinárodné podujatie venované detským čitateľom. Akcia je zameraná na podporu čítania a zatraktívnenie knižníc. Počas tejto noci spali deti v knižniciach vo viacerých krajinách Európskej únie.
Aj naša školská knižnica pri Základnej škole na Konštantínovej ulici sa stala v tento deň „spiacim miestom“ pre 30 čitateľov knižnice. Táto noc je v poradí naša druhá Noc s Andersenom. Pred 18-tou hodinou sa školská knižnica naplnila deťmi. Najviac sa tešili na ponocovanie. Priniesli si so sebou spacáky, karimatky, plyšových kamarátov, papuče a jedlo. Na túto noc sa tešili už celý týždeň. Každý si našiel miesto na spanie kde si uložil svoje veci a nastala veľmi príjemná atmosféra. Začalo sa čítanie kníh z knižnice, rozprávali sa zážitky a písali sa zvedavé otázky pre školskú knihovníčku o tomto podujatí. Všetkých zaujala kniha, ktorú čítali v tento večer. Bola to kniha Noe na úteku, ktorú napísal John Boyne. Hlavným hrdinom bol osemročný chlapec prežívajúci príbeh v ríši rozpávok. Neskôr sa započúvali do Rozprávkového rádio Slovensko, ktoré vysielalo živé vstupy z jednotlivých knižníc, rozhovory so známymi spisovateľmi a zaujímavé rozprávky pre deti.  Naši nocľažníci mali možnosť zmerať si vedomosti aj v kvíze z rozprávkových postáv, ukážok rozprávok a hádaniek. Súťažilo sa v skupinách a všetci dosiahli vynikajúce výsledky. Do kráľovstva spáčov sa postupne vytrácali v počúvaní rozprávky Hansa Christiana Andersena – Pero a kalamár. Ráno ich čakala odmena v podobe certifikátu a malého darčeka, ktorý im bude pripomínať toto nádherné rozprávkové podujatie.
Veríme, že takýmto podujatím u mladého čitateľa budujeme pozitívny vzťah k čítaniu, ku knižniciam a ku kultúrnemu tráveniu voľného času. S určitosťou môžeme tvrdiť, že čítanie sa stalo opäť moderné.
                                                     Mgr. Jana Smolková – školský knihovník


Aktuality


Vyučovacie hodiny:

1. hodina

7:55

 –

8:40

2. hodina

8:50

 –

9:35

3. hodina

9:55

 –

10:40

4. hodina

10:50

 –

11:35

5. hodina

11:45

 –

12:30

6. hodina

12:40

 –

13:25

7. hodina

13:55

 –

14:40 

 

Školská družina: 

06:45  –  07:45
11:15  –  16:30

Termíny prázdnin na školský rok 2017/2018

Žiacky parlament

Školská knižnica

Školský klub detí

Školská jedáleň

Školské ihriská

Centrum voľného času 

Krytá plaváreň a suchá sauna

Projekt PRINED


TOPlist
© 2005 Základná škola na Konštantínovej ulici v Stropkove