Slepá ulica - predstavenie je špeciálne určené pre žiakov II. stupňa

     Hudobno motivačný program Slepá ulica je druhým zo série protidrogových predstavení z autorského pera Borisa Lettricha. Prvé predstavenie pod názvom Bariéry, sa už niekoľko rokov stretáva s vynikajúcimi ohlasmi od žiakov, pedagógov ako aj koordinátorov protidgógovej prevencie na celom Slovensku.
     Protidrógová tématika je mladým ľuďom väčšinou podávaná ako súbor zákazov a negatívnych príkladov o závislosti. Snažíme sa ukázať, že svojim správaním absolútne ovplyvňujeme cestu, po ktorej kráčame. Či sa dostaneme do slepej ulice, kde sa cesty končia, alebo si vyberieme tú druhú možnosť.
     Koncepcia nového programu Slepá ulica sa opiera o obrovskú silu pozitívneho myslenia. Ide o otvorenie témy diametrálne odlišným spôsobom. V dnešnej dobe plnej negativizmu, bulváru a konzumnej spoločnosti je našou snahou ukázať, že nám život ponúka aj ulice, na konci ktorých nie je múr, ale niečo také silné ako je láska, priateľstvo, rodina, pohyb, príroda. Sú to veci, ktoré v živote dostávame zadarmo, preto im často krát priraďujeme oveľa menšiu hodnotu, ako v skutočnosti majú.
     V slepých uliciach cesty končia. My sme do slepých ulíc a ciest II. triedy občas v programe vyhodili smerovku a nazreli tam v rámci životnej dopravnej výchovy. Ale to hlavné, čo sme v programe hľadali, je to, čo hľadá každý z nás - hlavnú cestu na ktorej už nebudú jamy, výmole a divné odbočky.
     Celý program bol spracovaný nenásilným spôsobom za pomoci sily melodickej rockovej hudby, pozitívnych textov a motivačného hovoreného slova.
     V programe účinkovalo spevácke duo Boris Lettrich a Mário Tománek, hlavní protagonisti žilinskej skupiny AYA.Aktuality


Vyučovacie hodiny:

1. hodina

7:55

 –

8:40

2. hodina

8:50

 –

9:35

3. hodina

9:55

 –

10:40

4. hodina

10:50

 –

11:35

5. hodina

11:45

 –

12:30

6. hodina

12:40

 –

13:25

7. hodina

13:55

 –

14:40 

 

Školská družina: 

06:45  –  07:45
11:15  –  16:30

Termíny prázdnin na školský rok 2017/2018

Žiacky parlament

Školská knižnica

Školský klub detí

Školská jedáleň

Školské ihriská

Centrum voľného času 

Krytá plaváreň a suchá sauna

Projekt PRINED


TOPlist
© 2005 Základná škola na Konštantínovej ulici v Stropkove