Noc s Andersenom 1.apríl 2011 
Noc s Andersenom je názov najvýznamnejšieho podujatia na podporu čítania detí v Čechách a na Slovensku. Dátum konania bol spojený s oslavou Medzinárodného dňa detskej knihy, ktorý sa každoročne na celom svete pripomína 2. apríla, v deň narodenia významného dánskeho rozprávkara Hansa Christiana Andersena. Rozprávková noc v knižnici bola preto pomenovaná na jeho počesť. V tomto roku Noc s Andersenom na Slovensku prekonala doterajší rekord s počtom 165 knižníc, v ktorých strávilo noc spolu takmer 6500 detských účastníkov podujatia. V rozprávkach je ukrytá pravda, múdrosť, spravodlivosť, jednoducho dobro, ktoré pohladí každé detské srdiečko a deti tak zažívajú zázračné chvíle.
Tento rok sa konal už jedenásty ročník tohto podujatia do ktorého sa naša škola zapojila po prvý krát. Tridsať jeden malých aj veľkých obdivovateľov a milovníkov rozprávok našej Základnej školy na Konštantínovej ulici v Stropkove počas Noci s Andersenom zažili v knižnici neobvyklé veci. Okrem samotného nocovania v knižnici v spacákoch si do noci čítali najnovšiu knihu Andrei Gregušovej „Operácia orech a iné dedkoviny“, počúvali rozprávky Slovenského rozhlasu do skorých ranných hodín, dramatizovali a ilustrovali ich príbehy, chatovali s inými tiež zapojenými knižnicami. Interaktívne sme sa zapájali do mediálnej tvorby rozprávky O nezbednej Nelinke. Veľká radosť nastala, kedy časť našej tvorby zaznelo v éteri Slovenského rozhlasu. Na štvrtom poschodí našej školy sme v noci mali aj nevítaných hostí. Na školskej chodbe sme odhalili trojhlavého, šesťhlavého a deväťhlavého draka. Za pomoci malých hrdinom sme ich premohli. Mediálnym partnerom Noci s Andersenom 2011 bolo Vydavateľstvo Slovart a Rádio Slovensko, ktoré pripravilo celodenné Rozprávkové vysielanie.
Ráno bolo pre nás krásne a verte, že aj vzácne. Každý spáč si z našej školskej knižnice odniesol Certifikát za absolvovanie noci a pamätnú pohľadnicu tohto ročníka. A určite veľa zážitkov v podobe dobrej nálady.
Tento krát to nebol apríl, ale tiež Deň vtáctva a jedenásty ročník Noci s Andersenom. Už teraz sa naši žiaci tešia ako sa o rok znovu zídu takto v školskej knižnici . S rozprávkovým pozdravom Mgr. Jana Smolková, ZŠ Konštantínova Stropkov.


Aktuality


Vyučovacie hodiny:

1. hodina

7:55

 –

8:40

2. hodina

8:50

 –

9:35

3. hodina

9:55

 –

10:40

4. hodina

10:50

 –

11:35

5. hodina

11:45

 –

12:30

6. hodina

12:40

 –

13:25

7. hodina

13:55

 –

14:40 

 

Školská družina: 

06:45  –  07:45
11:15  –  16:30

Termíny prázdnin na školský rok 2017/2018

Žiacky parlament

Školská knižnica

Školský klub detí

Školská jedáleň

Školské ihriská

Centrum voľného času 

Krytá plaváreň a suchá sauna

Projekt PRINED


TOPlist
© 2005 Základná škola na Konštantínovej ulici v Stropkove